فیلتر


دسته بازی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

دسته بازی

دسته بازی یکی از انواع کنترل کننده هاست که در بازی های کامپیوتری به کامپیوتر یا سیستم گیمینگ وصل شده و کنترل بازی توسط آن انجام می شود. دسته‌های بازی معمولا دارای دکمه هایی جهت حرکت دادن و تغییر سمت بازی هستند. این دکمه ها غالبا چهار دکمه جهت دار و چهار تا شش دکمه جهت کنترل بازی و یا زدن ضربه یا موارد دیگر هستند. در دسته‌ دو دکمه در وسط و چهار دکمه در پشت دسته برای تنظیمات وجود دارد.

نکات خرید دسته بازی کامپیوتر

کیفیت ساخت کابل و اتصال: معمولا آسیب پذیر ترین قسمت یک گیم پد سیم دار ، محل اتصال کابل به دسته‌بازی است؛ پس حتما به کیفیت این اتصال توجه کنید.

ارگونومی دسته و راحتی در استفاده: بر اساس تجربه قبلی که با دسته‌های داشته اید، مناسب ترین ارگونومی را برای خود انتخاب کنید (نوع چینش دکمه ها و استایل بدنه گیم پد)

باتری و نحوه شارژ گیم پد وایرلس: در صورتی که گیم پد بیسیم (وایرلس) را ترجیح می دهید باید بدانید که باتری بعضی از دسته ها برای شارژ باید از آن جدا شود که در بلند مدت این امر می تواند آزار دهنده باشد، در صورتی که بعضی دیگر مستقیما با اتصال کابل شارژ می شوند. این نکته را هم مدنظر داشته باشید اگر گیم پد شما فاقد باتری قابل شارژ باشد و خیلی اهل بازی باشید باید هزینه ی ماهیانه ای برای خرید باتری دسته‌بازی کنار بگذارید.

برد استفاده از قابلیت بیسیم: در تمامی دسته های بی سیم هر چه برد دسته بیشتر باشد، شما می توانید فاصله بیشتری از دانگل متصل شده به کامپیوتر بگیرید و تجربه کاربری خوشایند تری خواهید داشت خصوصا وقتی تصویر را به تلویزیون با ابعاد بزرگ متصل کرده باشید. البته در اتصال وایرلس وسایلی مانند مودم یا گوشی ممکن است ایجاد نویز کنند.

سازگاری با سیستم و بازی های کامپیوتری: شاید یکی از روی مخ ترین کارها قبل انجام بازی نصب درایور برای دسته و ست کردن دکمه ها در بازی باشد. امروزه تقریبا اکثر دسته ها دیگر نیازی به نصب درایور ندارند و به اصطلاح پلاگ اند پلی هستند. اما ست کردن دکمه ها در بازی های مختلف همچنان وجود دارد (هر چند که این تنظیمات برای بکبار صورت می پذیرد). در حال حاضر دسته های مایکروسافت ( Xbox ) بیشترین سازگاری با بازی های کامپیوتری را دارند و انتخاب مطمئن تری در این زمینه محسوب می شوند.

قیمت ارزان: اگر تنها هر چند مدت یکبار سری به بازی ها می زنید و به اصطلاح هر چند وقت یکبار چند دست فوتبال PES می زنید و اهل تاکتیک و تکنیک نیستید شاید هزینه کردن مبالغ زیاد برای خرید دسته بازی معقول نباشد. در این موارد خرید دسته دوبل ساده یا دوبل شوکدار ارزان می تواند انتخاب خوبی برای کاهش هزینه ها باشد.