فیلتر
دوربین مداربسته آنالوگ

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ اولین و ابتدایی ترین نوع دوربین های مداربسته به شمار می رود. به واسطه پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن دوربین مداربسته تحت شبکه و دوربین مداربسته AHD استفاده از دوربین های آنالوگ با محدودیت جدی مواجه شده است و امروزه کمتر این نوع دوربین به کار می رود؛ دوربین مدار بسته AHD در ابتدای ورود خود، رقیبی جدی برای مجموعه آنالوگ بود و دوربین مداربسته ip به واسطه کیفیت تصویری که تا 35 مگاپیکسل هم می رسد و انتقال تصویر متفاوت، فاصله بسیار زیادی را با دوربین های اولیه ایجاد کرد. اما به خاطر داشته باشد که دوربین های Analog CCTV از مزایای خاص خود هم برخوردارند، مانند:

  • پایین بودنِ هزینه خرید، نصب و راه اندازی
  • نصب بسیار ساده
  • انتقال تصویر زنده و بدون تاخیر
  • در دسترس بودن تجهیزات و کابل ها

در این مقاله تصمیم داریم شما را با دوربین مداربسته آنالوگ و چگونگی تصویر برداری توسط آن آشنا کنیم.

انتقال تصویر در دوربین آنالوگ

دوربین آنالوگ مانند دیگر دوربین ها، تصاویر دریافتی از لنز، بر روی یک سنسور دریافت می شود که این سنسور می تواند از نوع CCD و یا CMOS باشد. این تصاویر یا اطلاعات به یک تقویت کننده فرستاده می شود و بعد برای خروجی ارسال می گردد. پس مشاهده می کنید که انتقال تصویر در این مجموعه بسیار ساده صورت می گیرد و همین سادگیِ انتقال، دلیلی بر پایین بودنِ قیمت دوربین مداربسته آنالوگ است. این موضوع یکی از جدی ترین خصوصیاتی است که باید در هنگام خرید دوربین آنالوگ در نظر داشته باشید.

رزولوشن و تصویر دوربین مداربسته آنالوگ

سیگنال هایی که از سنسور دوربین مدار بسته آنالوگ دریافت می گردد، با استاندارد تلویزیونی PAL یا NTSD به دستگاه ضبط کننده یا DVR ارسال می شود و به همین ترتیب شما می توانید دوربین خود را مستقیم به تلویزیون نیز متصل کنید. اما باید بدانیم که رزولوشن تصویر در دوربین های آنالوگ بر اساس TVL یا تی وی لاین سنجیده می شود و می توان گفت که محدودیت زیاد در کیفیت تصویر، بزرگترین دلیل برای کاهش استفاده از دوربین های آنالوگ به شمار می رود. مسلما با بالاتر رفتن عدد تی وی لاین در تفکیک پذیری تصاویر دوربین ها، کیفیت این دوربین ها نیز بالاتر خواهد بود، اما در نظر بگیرید که در شرایطی که سیستم های آنالوگ در بهترین حالت حداکثر کیفیت 960H را ارائه می دهند، کمترین کیفیت دوربین های AHD به اندازه 720P می رسد که این میزان، به اندازه یک سوم از بهترین دوربین آنالوگ است.