فیلتر
کابل کواکسیال

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال یا کابل آنتن نوعی کابل است که دارای یک هادی داخلی است که توسط یک لایه عایق احاطه شده و توسط یک محافظ رسانا محافظت شده است. بسیاری از آن ها نیز دارای یک ژاکت بیرونی عایق هستند. سیگنال الکتریکی نیز از طریق رسانای مرکزی جریان می یابد.

کاربرد های کابل کواکسیال

Coaxial Cable ها معمولاً توسط اپراتورهای شبکه، شرکت های تلفنی و ارائه دهندگان اینترنت در سراسر جهان برای انتقال داده ، ویدئو و ارتباطات صوتی به مشتریان استفاده می شود. همچنین در داخل منازل بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

مدت زمان بسیار زیادی است که کابل آنتن به عنوان یک فناوری (از اوایل قرن بیستم) استفاده می شود و دارای مزایای شاخص بسیار زیادی برای انتقال داده ی مطمئن و دقیق است.

معایب کابل تصویر RG59

کابل های آنتن یا کواکسیال همچنین دارای محدودیت هایی می باشند که باعث می شود در بعضی موارد کابل فیبر نوری ، کابل های افشان یا گاهی اوقات سیگنال های بی سیم جایگزین آن ها شوند. نکته اصلی در مورد موفقیت و استفاده ی زیاد کابل تصویر RG59 طراحی محافظ آن است که به هسته مسی کابل امکان انتقال سریع داده ها را می دهد. بدون اینکه در معرض تداخل یا آسیب از عوامل محیطی باشد.

انواع مختلف کابل کابل کواکسیال یا کابل RG59

در جواب به سوال انواع مختلف کابل RG59 چیست یا کدامند باید گفت که سه نوع مختلف کابل آنتن یا کابل کواکسیال با سه اندازه ی رایج RG-6 ، RG-11 و RG-59 هستند:

RG مخفف radio guide به معنای راهنمای رادیویی (امواج رادیویی) می باشد. تعداد نسخه های مختلف کابل RG به قطر آنها (59 به معنی 59 و 6 به معنی 0.06 و…) اشاره دارد. آنها همچنین به نام کابل های RF نیز شناخته می شوند که مخفف radio frequency یا فرکانس رادیویی می باشد.