فیلتر
آداپتور دوربین مداربسته

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

آداپتور دوربین مدار بسته

آداپتور دوربین مدار بسته یکی از اصلی ترین متعلقات دوربین مداربسته برای نصب سیستم دوربین مداربسته به شمار می رود. البته بعضی از دوربین ها که دارای PoE هستند نیاز به تغذیه مجزا ندارند، اما برای بیشتر دوربین ها نیاز به تغذیه دارید. صحیح نبودن نصب و تغذیه دوربین مداربسته می تواند باعث آسیب به دوربین شود یا حتی کیفیت دید در شب آن را با اختلال مواجه کند. برای اینکه بتوانید سیستم دوربین مداربسته خود را به کار بیندازید، باید از برق 12 ولت استفاده کنید و برای این کار نیاز به آداپتوری دارید که برق 220 ولت شهری را به برق 12 ولت تبدیل کند.

آداپتور (منبع تغذیه) دوربین مداربسته چیست؟

آداپتور یا همان منبع تغذیه وظیفه تبدیل برق 220 ولت شهری به 12 ولت مورد نیاز دوربین مدار بسته با آمپرهای متفاوت را دارد، دوربین مداربسته های موجود معمول در بازار اکثراً 12 ولت هستند با آمپرهای 1، 2، 3، 4، 5، 10، 15، 20، 30، 40.

عوامل اصلی در انتخاب منبع تغذیه سوئیچینگ دوربین مداربسته

ولتاژ: ولتاژ ورودی منابع تغذیه در ایران 220 ولت و خروجی آن معمولا 12 ولت باشد.

جریان یا آمپراژ: جریان خروجی منبع با توجه به تعداد و نوع دوربین هایی که باید تغذیه شوند انتخاب می شود.

راهنمای انتخاب منبع تغذیه مورد نیاز دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته با چیپ تصویر CMOS معمولا توان مصرفی بین 5 تا 10 وات دارند که جریان مصرفی آنها را کمتر از 1 آمپر خواهد کرد. بنابراین برای تغذیه یک دوربین مداربسته باید از آداپتوری 1 آمپری استفاده کرد. در برخی موارد برای اطمینان بیشتر و افزایش طول عمر آداپتور از آداپتور 2 آمپر نیز برای همین کاربری استفاده می شود. در صورتی که بخواهید چند دوربین را به صورت همزمان تغذیه کنید به جای آداپتور باید از منبع تغذیه صنعتی استفاده کنید. برای مثال:

می توان جهت تامین برق سیستم 4 دوربین مدار بسته با دید در شب بهتر است از یک منبع تغذیه 12 ولت 8 آمپر استفاده کرد.

برای یک سیستم با 8 دوربین مدار بسته دید در شب بهتر است از یک منبع تغذیه 12 ولت 15 آمپر یا دو آداپتور 12 ولت 8 آمپر استفاده کرد.

همچنین برای 16 دوربین مدار بسته دید در شب بهتر است از یک منبع تغذیه 12 ولت 30 آمپر یا دو منبع تغذیه 15 آمپر یا چهار منبع تغذیه 8 آمپر استفاده کرد.

چرا باید آمپراژ بیشتری را برای آداپتور دوربین مداربسته انتخاب کرد؟

تنها دلیل استفاده آمپراژ بالاتر برای منبع تغذیه، بالا بردن راندمان منبع تغذیه و بالا بردن عمر مفید منبع تغذیه دوربین مداربسته و از همه مهمتر استاندارد و واقعی نبودن و نا مرغوب بودن بعضی از این منبع تغذیه دوربین مدار بسته موجود در بازار است.

حالا که نحوه انتخاب و نوع جنس منبع تغذیه را متوجه شدیم بهتر است کمی درباره مزایا و معایب انتخاب منبع تغذیه مرکزی و جداگانه، مقداری خدمت شما توضیح دهیم:

منبع تغذیه مرکزی یا آداپتور دوربین مداربسته

انتخاب منبع تغذیه مرکزی دوربین مدار بسته :

منابع تغذیه معمولا در محل های کوچک با کابل کشی کمتر از حداکثر 50 متر برای هر دوربین بسیار مناسب هستند.

مزایا :

 • راندمان و تضمین عمر بالای آداپتور های مرکزی نسبت به آداپتور های تک آمپر متصل به دوربین مدار بسته.
 • در سیستم سیم کشی دوربین مدار بسته برق انتقالی فقط 12 ولت است و این جلوگیری از خطرهای احتمالی در سیستم دوربین مدار بسته را بسیار کاهش می دهد.
 • عیب یابی و رفع خرابی در منبع تغذیه دوربین مدار بسته بسیار سریعتر می شود.
 • در صورت کنار هم بودن کابل کواکسیال تصویر و کابل برق که تامین کننده برق منبع تغذیه است، هیچ گونه نویزی بر روی تصویر دوربین مدار بسته نمی افتد.
 • از همه مهمتر هزینه نصب یک آداپتور (منبع تغذیه) مرکزی کمتر و به صرفه تر از نصب تک تک منبع تغذیه برای هر دوربین مدار بسته است.

معایب :

 • در صورت بروز مشکل برای آداپتور (منبع تغذیه ) تمامی دوربین ها از کار می افتد.
 • در صورت استفاده از سیم های غیر استاندارد در سیم کشی در سیستم های دوربین مدار بسته (مثلا استفاده از سیم برق آلمینیومی به جای سیم برق مسی) در مسیرهای طولانی به علت انتقال برق به صورت 12 ولت افت ولتاژ خیلی زیادی اتفاق می افتد.

آداپتور مجزا دوربین مدار بسته :

مزایا :

 • در صورت خاموش شدن هر دوربین مداربسته رفع و یا تعویض منبع تغذیه مربوطه راحتر خواهد بود.
 • به علت قطع برق 220 ولت دیگر افت ولتاژی نخواهیم داشت.
 • به هر دلیلی پس از خرابی آداپتور (منبع تغذیه) فقط یک دوربین مداربسته از کار می افتد.
 • هزینه سیم کشی منبع تغذیه برق دوربین مدار بسته، پایین تر می آید.
 • معایب :
 • استفاده از آداپتور (منبع تغذیه ) تک آمپر معمولا با توجه به عمر بسیار کوتاه تری که نسبت به آداپتور های صنعتی دارند توصیه می شود کمتر استفاده شود.
 • در صورت استفاده از کابل های بی کیفیت و نا مرغوب برقی در مسیر سیستم دوربین مداربسته احتمال ایجاد اختلال در آینده بسیار بیشتر است چون باعث داغ شدن زیاد و احتمال آتش سوزی بسیار زیاد است.
 • باید هر آداپتور (منبع تغذیه) را در یک باکس پلاستیکی نصب کنید که معمولا نصب کردن باکس در کنار دوربین مدار بسته کار شکیل و منظمی نیست.

تفاوت میان آداپتورهای دیجی همکار SmartGuard با سایر آداپتورهای موجود در بازار ؟

اولین تفاوت در متریال مورد استفاده ساخت آداپتور می باشد. آداپتور های SmartGuard دارای مداری متفاوت تر نسبت به آداپتورهای موجود در بازار می‌باشد همچنین حجم استفاده از دیود، مقاومت و خاذن های مورد استفاده در آداپتورهای این شرکت به گونه ای می باشد که این آداپتور ها دارای ماندگاری بالا و همچنین جریان خروجی بالاتر از 2 آمپر می باشد که شما می توانید از یک آداپتور برای چندین دوربین استفاده نمایید.

قیمت منبع تغذیه دوربین مدار بسته

قیمت آداپتور دوربین مدار بسته با توجه به کیفیت شان متفاوت است البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که اساسا قیمت منبع تغذیه خارجی به نسبت مدل های ایرانی بالاتر است. شما می توانید قیمت انواع آداپتور دوربین مدار بسته را در کنار ویژگی و خصوصیات آن با یکدیگر و با دیگر برند ها مقایسه کنید.

فروش اینترنتی آداپتور دوربین مدار بسته

خرید آداپتور دوربین مدار بسته در فروشگاه دیجی همکار با توجه به وجود فیلتر های انتخاب ویژگی در سمت راست صفحه به سادگی ممکن شده است. شما می توانید ویژگی های گوناگون آن از جمله کیفیت، ولتاژ، آمپراژ و... را از همین صفحه مشخص کنید. بدیهی است که قیمت آداپتور دوربین بر اساس همین ویژگی ها تغییر می کند. با خرید منبع تغذیه دوربین از فروشگاه دیجی همکار، محصول خریداری شده در یک بازه زمانی حداکثر 24 ساعته برای شما ارسال خواهد شد.