فیلتر
نور ثابت استودیویی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448


هیچ محصولی یافت نشدراهنمای خرید نورثابت

نورثابت چیست؟

یکی از عناصر اصلی در فرایند عکاسی نور است. عکاسی بدون نور عملاً غیر ممکن است. برخی از عکاسان برای بیان اهمیت نور در عکاسی، آن را به قلم نویسندگان تشبیع می کنند. نوشتن بدون قلم غیر ممکن است، بنابراین اگر نوری وجود نداشته باشد، عکسی هم ثبت نخواهد شد. انتخاب نور مناسب برای عکاسی نیز یک امر مهم در عکاسی و فیلمبرداری است. افرادی که عکاسی را به تازگی شروع می کنند، کار خود را با نورهای طبیعی موجود در محیط تکمیل می کنند. اما به مرور و با پیشرفت در عکاسی و نیاز به ثبت تصاویر مختلف در شرایط نوری کمتر، نیاز به نورهای مصنوعی نیز بیش از پیش احساس می شود.

نورثابت یکی از تجهیزات مهم در عکاسی است. نورثابت با عناوین مختلفی نظیر  Continuius Light، نورهای سینمایی، ویدئویی و پیوسته شناخته می شود. این نورها همانطور که از نامشان پیداست به صورت ثابت هستند. در تمام مدتی که این نورهای ثابت روشن هستند، محیط را روشن می کنند. نورهای ثابت یا همان پیوسته در اغلب فعالیت های عکاسی و فیلمبرداری به کار می رود، البته در گذشته این نورها تنها در فیلمبرداری به کار برده می شد، اما امروزه بسیاری از عکاسان در پروژه های عکاسی مختلف که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد استفاده می کنند. نورثابت به عکاس اجازه می دهد، تا میزان نور تابیده شده به محیط و سوژه را به صورت دستی تنظیم کند.

نورثابت

نورهای ثابت در انواع مختلفی تولید شده اند. این دسته بندی ها بر اساس نوع لامپ و طیف های نوری انجام شده است. عکاس بسته به نوع استفاده خود می تواند این نورهای ثابت را انتخاب کند.

چهار دسته مهم از نورهای ثابت عبارتند از: رینگ لایت ها - پروژکتورها - نورهای ثابت LED - نورهای ثابت SMD - نورثابت

چرا به نورثابت نیاز داریم؟

اگرچه هنوز هم برخی از عکاسان نورثابت را برای عکاسی مناسب نمی دانند، اما وجود این منابع نور در بسیاری از مواقع ضروری است. در عکاسی از برخی از رویدادها اجازه استفاده از فلاش ها وجود ندارد، در این موارد وجود نور ثابت می تواند به عکاس کمک کند تا نور مورد نیاز خود را تامین کند. برای عکاسان مبتدی که می خواهند کار پرتره انجام دهند، استفاده از نورثابت بهترین گزینه است. نورپردازی با استروپ ها به دلیل پرتاب نور در فواصل زمانی مختلف ممکن است برای یک عکاس مبتدی کمی سخت باشد. عکاس با استفاده از نور ثابت می تواند نورپردازی مورد نظر خود را به راحتی انجام دهد.

اگر فرصت شما برای تنظیم نور در محیط عکاسی کم است، می توانید با استفاده از نورهای ثابت، تنظیم نور را انجام دهید. نورهای ثابت در عکاسی به شما کمک می کنند، تا بتوانید بهترین شرایط نوری بر روی سوژه خود را ببینید و کادرهای مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر می خواهید از سوژه هایی عکاسی کنید که حرکت زیادی دارند می توانید از نورهای ثابت استفاده کنید. نورهای ثابت به صورت پرتابی و یک دفعه ای به سوژه نمی تابند. این موضوع به خصوص برای عکاسی از کودکان و حیوانات بسیای حائز اهمیت است. چرا که باعث ترس آن ها نخواهد شد. نورهای ثابت نسبت به دیگر منابع نوری در عکاسی مصرف کمتری دارند.

مهم ترین کاربرد نورهای ثابت چیست؟

ار نورهای ثابت می توان در ژانرهای مختلف عکاسی استفاده کرد: -عکاسی پرتره در افراد مبتدی - عکاسی از کودکان و حیوانات و سوژه های با تحرک بالا - عکاسی در محیط هایی که اجازه استفاده از فلاش در آن ها نیست.

نورثابت چه کمکی به عکاس می کند؟

نورثابت به صورت یکنواخت و پی در پی نور را به سوژه می تاباند. بنابراین عکاس قبل از ثبت تصاویر می تواند کاملاً تصویر نهایی را بر اساس نور تابیده شده به سوژه و صحنه عکاسی پیش بینی کند. به زبان ساده تر هر آنچه که عکاس می بیند ثبت خواهد شد. از طرفی عکاسان مبتدی که تمایل دارند عکاسی را به صورت پیشرفته ادامه دهند، می توانند با استفاده از نورهای ثابت به صورت دستی میزان نور مورد نیازشان را تنظیم کنند. در آخر نیز اسفاده از نور ثابت به دلیل مقرون به صرفه بودن، باعث می شود تا عکاس نیاز به پرداخت هزینه های بالا برای انجام پروژه های عکاسی را نداشته باشد.

در کنار نورثابت به چه لوازم دیگری نیاز داریم؟

  • سافت باکس: سافت باکس نورهای سخت را نرم می کند و در نهایت تصویری را ایجاد می کند که کاملاً استاندارد است.
  • پایه نور: از این پایه ها می توانید برای نگهداری نور در موقعیت های مختلف استفاده کنید.
  • بازوی بوم: این وسیله باعث می شود تا شما بتوانید، منبع نور ثابت خود را در زاویه های افقی تا کاملاً عمودی تنظیم کنید، بنابراین می توانید نور را از بالا و یا از بخش های کناری به سوژه خود بتابانید.

در بازار ایران کدام نورثابت را انتخاب کنیم؟

برای انجام فعالیت های عکاسی و فیلمبرداری جدا از انتخاب یک برند، باید کیفیت آن لوازم را در نظر گرفت. به جرات می توان گفت شرط اول در انتخاب کیفیت است، نه برندهای گوناگون موجود در بازار. با تحقیق در مورد تجهیزاتی که مورد نیاز شماست می توانید لوازمی را انتخاب کنید که نه تنها از نظر اقتصادی به صرفه باشند، بلکه بتوانند برای مدت های طولانی برای شما کار کنند. برند پاناسان یکی از این نمونه هاست.