فیلتر
چشمی دزدگیر

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

چشمی دزدگیر

چشمی دزدگیر یک نوع سنسور تشخیص حرکت است گاهی لازم است که تنظیمات چشمی بطور دقیق انجام شود تا از بوجود آمدن هرگونه آژیر بی مورد جلوگیری گردد. بدین منظور با تنظیم جامپر چشم دزدگیر یا همان پین های داخل چشمی می‌توان حساسیت این سنسور ها را تنظیم کرد. نحوه عملکرد چشمی به زبان ساده، تشخیص حرکت در محیط و فرمان رله چشمی به دستگاه مرکزی دزدگیر است. این فرمان باعث به صدا در آمدن صدای آژیر ها و برقراری تماس اضطراری می شود. در چشمی های با کیفیت قطعات و عدسی مرغوبی در ساخت آنها بکار رفته که بخوبی اشعه ساطح شده از سنسور مادون قرمز خود را در محیط آنالیز کرده و هرگونه تغییراتی رابه خروجی مدار منتقل می‌کند. پس از باز کردن درب چشمی مادون قرمز یا همان Passive Pir Sensor برد چشمی را ملاحظه می‌کنید که از قسمت های مختلفی تشکیل شده است.

اغلب چشمی ها با برق 12 ولت تغذیه می‌شوند بعد از سیم کشی چشمی  در اکثر چشمی ها سیم تغذیه + و – به این دو ترمینال متصل می‌شود. تغذیه چشم های دزدگیر معمولا 9 الی 16 ولت مستقیم است. در چشم بیسیم دزدگیر اماکن تغذیه 6 تا 9 ولت می باشد که معمولا مدار این چشمی ها از طریق باتری و یا آداپتور تغذیه میشوند.

تنظیم جامپر های PULSE تنظیم حساسیت چشمی: یکی دیگر از قسمتهای مهم تنظیمات چشمی که کمتر به آن اشاره می‌شود تعداد پالس ارسالی می‌باشد. با تغییر حالت پین های پالس می‌توان از بروز آلارم بی مورد در چشمی جلوگیری کرد و نوع تحریک را از تک پالس به دو یا سه پالس تحریک تغییر داد. در نتیجه چشم با دو یا سه پالس محیطی تحریک شود. توصیه می‌شود در صورتی که سنسور تشخیص حرکت در یک حالت پایدار مشغول بکار است و در زاویه و محل مناسبی نصب شده از دستکاری بی جهت این جامپر ها صرف نظر کنید.

بهترین محل ها برای نصب چشمی حرکتی دزدگیر

گوشه ها و کنج ها:

قرار دادن چشمیها در گوشه ها باعث میشود که بیشترین پوشش را از محیط اطراف برای سنسور فراهم میکند، همچنین احتمال دیده شدن آن توسط سارق کمتر خواهد بود.

روی سقف:

قرار دادن چشمیها روی سقف احتمال دیده شدن آنها توسط سارق را کمتر می‌کند.

در پاسیو:

اگر خانه شما پاسیو دارد، شما می‌توانید یک سنسور را برای محافظت از رطوبت با سلفون پوشانده و بر روی درب و پنجره های عمودی پاسیو قرار دهید.