فیلتردزدگیر

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448


هیچ محصولی یافت نشد

دزدگیر

در اماکن، ساختمانها، مراکز اداری و ... در مواقع تعطیلی و عدم فعالیت، جهت کنترل و حفاظت در برابر ورود غیرمجاز به ساختمان و اطلاع دادن به نگهبان و به صدا در آوردن آژیر خطر در صورت بروز سرقت، سیستمهایی نصب می گردد که قادرند حرکت انسان را توسـط سنسورهایی تشخیص داده و با گزارش دادن آن به یک مرکز کنترل الکترونیکی باعث به صدا در آمدن آژیرها و تلفن زدن به افراد یا محلهای از پيش تعیین شده جهت جلوگیری از سرقت شوند؛ به بیان ساده تر می‌توان گفت دزدگير وسيله ای است که به هنگام گذر از يک حريم خصوصی با اعلام صدا اين عمل غيرقانونی را اعلان مي‌کند. دزدگيرهای موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهری در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده اند، ولی همگی آنها دارای يک ساختار مشترک می باشند. اکثر دزدگيرها دارای يک خط تحريک بسته، که محل وصل حسگرهای بسته مي باشد، و دارای کنترل از راه دور (ريموت کنترل) جهت روشن و خاموش کردن دستگاه هستند. همچنين مدارهای دزدگير شامل مدار فرستنده-گيرنده، مدار شارژ باتری اضطراری و مدار آژير مي‌باشد و در نهايت دزدگيرها ممکن است مجهز به تلفن کننده خودکار در هنگام تحريک نيز باشند.

دستگاه مرکزی دزدگیر

تمام عملکرد اجزای سیستم دزدگیر را کنترل می‌کند و فرامین لازم را صادر می‌کند، جديدترين و پيشرفته ترين دستگاههاي اعلام سرقت تحت شبكه هاي كامپيوتري كار مي‌كند و مي‌توان آنها را تحت شبكه كنترل و نضارت نمود. چشم ها (سنسور PIR): رادارها بطور كلي با پرتو مادون قرمز كار مي‌كنند و با سرعتي بسيار زياد حركت اجسام زنده را تشخيص مي‌دهند. لازم به ذكر است اين سنسورها فقط به حركت بدن انسان حساس هستند و يا به حركت اجسام بزرگ كه اين امر باعث كنترل در جلوگيري از اعلام هشدار مزاحم مي‌شود. رادارها با زاويه ديد هاي مختلفي توليد مي‌شوند كه از پر مصرفترين آنها مي‌توان به رادار 90 درجه، 110 درجه، 180 درجه و 360 درجه اشاره كرد. اين رادارها بيشتر در فاصله 2 متری از سطح زمين نصب مي‌شوند و تا طول تقريبي 12 متر را پوشش ميدهند . اين چشمی‌ها، حركت های پشت شيشه را تشخيص نمي‌دهند اما حركت خود شيشه براحتي برای رادار قابل تشخيص است.

سنسور شوک: همانطور كه از نام اين سنسور پيداست با ايجاد شوك و يا ضربه اين سنسور پيامي را براي دستگاه مركزي دزدگیر ارسال مي‌كند. شوك سنسور در دو نوع مكانيكي (با لغزش دو پلاتين بر روي يكديگر)‌ و الكترونيكي (‌با استفاده از تكنولژي آلتراسونيك) در بازار مصرف موجود است.

پدال دزدگیر : پدال يكي از پر مصرف ترين خبر كننده ها در فروشگاههای طلا و جواهر و گالری‌هاست و با فشردن آن توسط پا پيام اعلام خطر براي دستگاه مركزي دزدگیر ارسال مي‌شود.

آژیر و بلندگو: براي اعلام خطر در مواقع ضروری استفاده مي‌شود و هر دستگاه دزدگيری يك بلند گو و يا آژير را در سيستم خود نياز دارد، بعضی از انواع آن دارای منبع تغذیه ی پشتیبان می‌باشند که حتی در صورت قطع شدن سیم، صدای آن قطع نمی‌شود و معمولا دارای دو نوع تحریک (مثبت و منفی) می‌باشند.

تلفن کننده: اين دستگاه در اين سيستم وظيفه خبر رساني به مالك دستگاه و يا نيروهای امنيتي و ويژه را دارد. برخي از اين دستگاهها به تعداد مشخصي از شماره های ذخيره شده در حافظه خود تماس مي‌گيرند و فقط آژير پخش مي‌كنند و مالك دستگاه دزدگیر را از احتمال خطر در محل نصب دستگاه مطلع مي‌كند. نوع ديگر اين دستگاه بجای پخش آژير به هنگام تماس تلفني آدرس و پيامي را كه مالك دستگاه بر روی آن با صدای خود ضبط نموده، پخش مي‌شود و بنابراين كاربر می‌تواند يكي از شماره هاي دستگاه را به نيروي انتظامي و يا گشت نگهباني محله اختصاص دهد.

دستگاه های دزدگیر بی سیم (Wireless): اين دستگاههای دزدگیر از تكنولوژی جديدی بهره می‌برند كه ديگر نيازي به كشيدن سيم برای سنسورها وجود ندارد و اين كار بوسيله سيگنالهائی كه از دستگاه مركزی ارسال مي‌شود صورت مي‌پذيرد. تنها مورد بحث در اين نوع سيستم‌ها كنترل دوره ای باتری دورن چشمي هاست كه می‌بايست بطور مداوم كنترل شوند و در صورت نياز تعويض گردند.