چرا تنظیم دقیق زمان و تاریخ در سیستم های مداربسته اهمیت دارد؟

مدیر فنی یکشنبه 30 مهر 1396 - 08:00

چرا تنظیم دقیق زمان و تاریخ در سیستم های مداربسته اهمیت دارد؟

تنظیم دقیق زمان و تاریخ در سیستم های مداربسته اهمیت زیادی دارد که بر کسی پوشیده نیست چنانچه در این مورد تردید دارید با دیجی همکار همراه شوید و ادامه مطلب را بخوانید. در این مبحث لزوم تنظیم تاریخ و ساعت در دستگاه DVR جهت ضبط تصاویر دوربین های مداربسته بررسی می شود.

به نظر شما تنظیم دقیق ساعت و تاریخ در سیستم های دوربین مداربسته ضرورتی دارد یا خیر؟ البته باید بدانید که نه تنها تنظیم دقیق زمان و تاریخ در سیستم های مداربسته ضرورت دارد بلکه باید روی ساعت و تاریخ ضبط تصاویر حتی روی دقایق  ضبط نیز حساس بود.

سیستم های مداربسته و امنیت

این موضوع جدا از اینکه در بازبینی فیلم ها از DVR به مصرف کننده کمک خواهد کرد در اثبات جرم نیز مدرکی غیر قابل انکار خواهد بود.

بد نیست بدانید در یکی از ایالت های آمریکا، دوربین های مداربسته یک فروشگاه تصاویر باجگیری را در حال آسیب رساندن به اموال مغازه ضبط کردند.

صاحب فروشگاه با پیگیری قانونی فرد متهم را به دادگاه کشاند، اما چون تاریخ DVR، تاریخی متفاوت را نشان می داد صحت فیلم رد شد و فیلم ضبط شده توسط دوربین ها عملا به مدرک بی گناهی متهم تبدیل شد! زیرا متهم در آن تاریخ واقعا آنجا نبوده!

این موضوع در دستگاه های کارت خوان و عابر بانک ها بمراتب اهمیت بیشتری دارد که کلیه ساعات و تاریخ های دستگاه های حفاظتی و دوربین های نظارتی با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا از نظر قانونی در پیگیری جرم مشکلی پیش نیاید.

DVR های عرضه شده در بازار ایران، عموما دارای تاریخ میلادی هستند و نمی توان تاریخ شمسی را در آن تنظیم کرد. توصیه می کنیم تاریخ میلادی را به دقت وارد کنید و از معادل سازی شمسی خودداری کنید.

البته اخیرا DVR هایی با تاریخ شمسی به بازار عرضه شده اند که تنظیم تاریخ در آنها خیلی ساده تر خواهد بود. اهمال در این مورد به نفع شما نخواهد بود.

(دیجی همکار بزرگترین و معتبرترین فروشگاه دوربین مداربسته در ایران). لطفا با ثبت نظرات خود، ما را در جهت ارتقای کیفیت کالاها، خدمات و مقالات یاری فرمایید.

ارسال نظر
  • لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • لازم است محتوای ارسالی منطبق بر عرف و شئونات جامعه و با بیانی رسمی و عاری از لحن تند، تمسخر و توهین باشد.

  • از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

  • در نظر داشته باشید هدف نهایی از ارائه‌ی نظر درباره‌ی کالا ارائه‌ی اطلاعات مشخص و دقیق برای راهنمایی سایر کاربران در فرآیند خرید یک محصول توسط ایشان است.

  • با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

  • نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.