ده دلیل بر اهمیت دوربین های مدار بسته امنیتی در محل کار و خانه

مدیر فنی شنبه 26 آبان 1397 - 20:45

در این مقاله قصد داریم به اهمیت دوربین های مدار بسته بپردازیم و کامل شما را با فلسفه حضور آن و فوایدی که با خود به همراه دارد، آشنا کنیم.

امنیت، از جمله نیازهای ضروری و اساسی در تمام طول زندگی محسوب می‌شود. خانه ها، ساختمان های اداری، موسسه ها و بانک ها همواره توسط افراد مجرم تهدید می شوند. بنابراین، باید راه حلی بهینه و با کارایی بالا برای تأمین امنیت چنین مکان هایی در نظر گرفت. استفاده از نگهبان و محافظ می تواند تا حدی به برقراری امنیت کمک کند؛ اما نباید فراموش کرد که این افراد با استفاده از چشم و گوش خود سعی در تأمین امنیت دارند. بنابراین، به دلیل محدودیت انسان در دریافت تصاویر و صداها با استفاده از حس های بینایی و شنوایی، نمی توان ادعا کرد که با استفاده از این روش می توان امنیت را بطور کامل برقرار نمود. وجود چنین محدودیت هایی موجب ضرورت و اهمیت دوربین های مداربسته شده است. در ادامه به ده دلیل برای ضرورت نصب دوربین مداربسته در محل زندگی و کار خواهیم پرداخت:

جلوگیری از بروز جُرم

درصورتی که شما نگران اتفاق افتادن دزدی یا سایر اعمال جنایتکارانه در محل زندگی یا کار خود هستید، دوربین های مداربسته می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. چرا که این دوربین ها نه‌تنها لحظه ارتکاب جرم را ثبت می کنند بلکه وجود آن‌ها می‌تواند مانع از هجوم افکار جنایتکارانه به ذهن چنین افرادی شود. آگاهی از ثبت دزدی و خرابکاری توسط دوربین های مداربسته باعث می شود افراد مجرم فکر دزدی و جنایت را ذهن خود دور کنند.

جلوگیری از دزدی کارمندان

درصورتی که شما به یکی از کارکنان خود مظنون هستید اما نمی دانید چه زمانی و چطور از خطای او اطمینان حاصل کنید، دوربین های مداربسته به کمک شما می آیند. اهمیت دوربین های مداربسته زمانی افزایش میابد که در موسسه شما مبادلات مالی بسیاری صورت می گیرد. دوربین های مداربسته می توانند نزدیک صندوق‌ها یا محل‌هایی که کارکنان قرار گرفته‌اند نصب شود. درصورتی که یکی از کارکنان اقدام به دزدی کند، دوربین های مداربسته این عمل او را ثبت می کنند. علاوه بر این، اطلاع کارکنان از وجود دوربین های مداربسته در نزدیکی محل استقرار آن‌ها در محیط کار، مانع از وقوع چنین مسائل و مشکلاتی می‌شود.

کمک به جمع‌آوری مدرک برای اثبات جرائم

در صورتی که در نزدیکی محل کار یا زندگی شما جرمی رخ داده باشد و فردی به‌عنوان متهم دستگیر شده باشد، شما می توانید تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته را در اختیار مأموران قانون قرار دهید. این تصاویر می توانند در اثبات یا رد جرم متهم و اِعمال قانون مفید واقع شوند. این مسأله، مانع از ارتکاب مجدد جرم توسط آن فرد یا سایر افراد در نزدیکی محل کار یا زندگی شما می شود. علاوه بر این، شما به عنوان یک شهروند به برقراری امنیت در جامعه خود کمک کرده‌اید.

کمک به مأموران قانون در جلوگیری از وقوع جرم

زمانی که فردی اقدام به یک عمل جنایتکارانه می کند و تصویر او توسط دوربین های مداربسته ضبط می شود، مأموران قانون می توانند آن تصاویر را در دسترس عموم قرار دهند. این مسأله موجب شناسایی سریع تر فرد مجرم و جلوگیری از وقوع مجدد جرم توسط سایر افراد می شود.

مراقبت از کودکان و افراد بزرگسال

دلیل دیگری که بر اهمیت دوربین های مداربسته وجود دارد امکان نظارت بر کودکان و افراد بزرگسال خانه در مواقعی است که بیرون از خانه هستید. علاوه بر این، می‌توان اطمینان حاصل نمود که زمانی که شما بیرون از خانه هستید امنیت کامل در خانه برقرار است.

نظارت بر وضعیت محل کار

درصورتی که برای شما مقدور نیست بصورت تمام وقت در محل کارتان حضور داشته باشید و بر اوضاع نظارت کنید، دوربین های مداربسته امنیتی به شما کمک می کنند تا وضعیت را زیر نظر بگیرید. شما می توانید با استفاده از کامپیوتر خانگی خود به‌راحتی از طریق چند کلیک اطمینان حاصل کنید که در محل کارتان وضعیت نرمالی برقرار است و هیچ مسأله غیر معمولی رخ نمی دهد.

اهمیت دوربین های مدار بسته در محافظت از کارکنان

دوربین های مداربسته می توانند به شما در حفاظت فیزیکی از کارکنان در مقابل افراد مراجعه‌کننده، کمک کنند. علاوه بر این، جلوگیری از وارد کردن اتهام ‌های دروغین به کارکنان شما (چه توسط مراجعه‌کننده ها و چه توسط سایر کارکنان) از دیگر دلایل اهمیت دوربین های مدار بسته است.

تشویق کارکنان به رفتار درست

وجود دوربین مداربسته در داخل محل کار موجب برقراری نظم و انضباط می شود. برای مدیرانی که تمایل دارند همواره حضور آن‌ها توسط کارکنان احساس شود، وجود دوربینی که کارکنان را تحت‌نظر دارد می تواند تأثیر مشابهی داشته باشد.

نظارت بر مناطق دارای ریسک بالا

دوربین های مداربسته می توانند در بخش هایی از یک کارخانه که دارای ریسک بالایی هستند نصب شوند. به‌عنوان مثال، اهمیت دوربین های مداربسته در بخش هایی که احتمال وقوع آتش سوزی در آن‌ها بالا است بسیار زیاد است. وجود این دوربین ها در چنین بخش هایی می تواند درصورت وقوع حادثه، میزان خسارت ها را به حداقل برساند، چرا که عواملی که موجب بروز حادثه می شوند به‌سرعت بوجود می‌آیند و ممکن است فرصتی برای پیشگیری از حادثه وجود نداشته باشد. همچنین، دوربین های مداربسته می توانند در مناطقی که احتمال وقوع تصادف در آن‌ها بالا است، نصب شوند. وجود دوربین در چنین مکان هایی می تواند به انجام اقداماتی کمک کند که باعث حفظ جان افراد می‌شود.

افزایش اعتماد مشتری

وجود دوربین مداربسته در مکان هایی همچون بانک و فروشگاه موجب اعطای حس امنیت و ایمنی به مشتری ها می‌شود. مشتری ها احساس امنیت می کنند و اعتماد آن‌ها افزایش میابد.

در صورت تمایل به استفاده از دوربین های مداربسته در خانه یا محل کار به نکات قابل توجه در هنگام خرید دوربین مداربسته دقت نمایید.

منبع: لینکدین

ارسال نظر
  • لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • لازم است محتوای ارسالی منطبق بر عرف و شئونات جامعه و با بیانی رسمی و عاری از لحن تند، تمسخر و توهین باشد.

  • از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

  • در نظر داشته باشید هدف نهایی از ارائه‌ی نظر درباره‌ی کالا ارائه‌ی اطلاعات مشخص و دقیق برای راهنمایی سایر کاربران در فرآیند خرید یک محصول توسط ایشان است.

  • با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

  • نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.